WC dla niepełnosprawnych a podjazd do muszli

Podstawą w WC dla niepełnosprawnych jest zapewnienie osobie niepełnosprawnej wystarczającej ilości miejsca, by mogła ona swobodnie poruszać się po pomieszczeniu i bez problemu korzystać z wszelkich znajdujących się w nim urządzeń. Zapomina się jednak często o indywidualnych preferencjach i możliwościach osoby niepełnosprawnej.

wc dla niepełnosprawnych

Foto: kolo.com.pl

Chodzi tu głównie o dojazd do muszli…

Chodzi tu głównie o dojazd do muszli ustępowej.
Osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim ma z reguły w WC dla niepełnosprawnych zapewniony swobodny dojazd do umywalki oraz muszli ustępowej. W wielu WC dla niepełnosprawnych dojazd do muszli ustępowej zapewniony jest jednak tylko od przodu urządzenia oraz z jednej jego strony – prawej, albo lewej. Prawidłowo zaprojektowane WC dla niepełnosprawnych powinno zapewnić jednak osobie poruszającej się na wózku dojazd z obydwu stron. Po obu stronach miski ustępowej powinny się znajdować poręcze. Po obu stronach powinna być też zachowana dogodna do poruszania się na wózku inwalidzkim przestrzeń.

By osoba niepełnosprawna mogła swobodnie…

By osoba niepełnosprawna mogła swobodnie podjechać pod muszlę ustępową i bez problemu z niej skorzystać przestrzeń ta powinna mieć 95 cm szerokości oraz 70 cm głębokości. Jeżeli chodzi o poręcze to powinny być one uchylne. W ten sposób korzystanie z muszli ustępowej będzie możliwe od każdej strony.

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: