Wraca moda na miskę wiszącą

Rozwiązanie z podwieszaniem naczyń jest stare jak świat, a dokładnie jak wynalazek naczynia. Zanim ludzkość wpadła na pomysł wylepiania garnków z gliny, formę naczyń pełniły mieszki skórzane i wydrążone orzechy lub kokosy. Pełne prowiantu podwieszane były pod sufitem domostwa i funkcjonowały jako miska wisząca (kolo.com.pl).
Dzięki temu można było ustrzec się przed gryzoniami, które mogłyby się dostać do długo gromadzonych i cennych zapasów.

Miska wisząca nie wyszła z…

Miska wisząca nie wyszła z użycia, gdy człowiek wynalazł naczynia gliniane. Można je było stawiać, wbijać w piasek( lepiono specjalne naczynia ostrodenne ), a także robić dziurki w wylewie i podwieszać pod stropem. W dzisiejszych czasach miska wisząca nie ma już takiego znaczenia jak dawniej. Towary są bardziej dostępne, myszy w mieszkaniach raczej nie mamy, a samo trzymacie wysoko naczynia byłoby niewygodne. Warto jednak zauważyć, że miska wisząca pojawia się w tym i owym mieszkaniu.

Nie jako naczynie kuchenne, ale jako…

Nie jako naczynie kuchenne, ale jako. miska ustępowa. Oczywiście klozet nie wisi jak marionetka na sznureczkach, ale trzyma się z jednej strony przymocowany do ściany. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to forma naczynia podwieszanego. Historia zatacza koło – znów nowoczesne i modne stają się dawne proste i sprawdzone rozwiązania.

miska wisząca

Foto: cdn22.epasaz.smcloud.net

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: