Jak zaaranżować małą łazienkę

Zaprojektowanie łazienki tak, by była zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna, nie jest sprawą łatwą. Ale jeszcze trudniejszą jest na pewno aranżacja małej łazienki, w której musimy zmieścić wszystkie potrzebne urządzenia, nie rezygnując przy tym z ładnego i nowoczesnego wystroju.

Czy to w ogóle da…

Czy to w ogóle da się zrobić?
Jaka zasada powinna nami kierować przede wszystkim. Aranżacja małej łazienki powinna wykorzystać każdy kąt i metr kwadratowy. Obecnie na rynku dostępne są meble łazienkowe w każdym dowolnym rozmiarze i układzie, możemy zatem dostosować je do małej powierzchni. Zamiast szafki stojącej na podłodze, możemy zdecydować się na wiszące półki. Świetnym pomysłem będzie też zestaw szafka plus umywalka, dzięki czemu wykorzystamy zwykle pomijane miejsce pod umywalką.

Z tych samych powodów dobrze sprawdzi się szafka z lustrem, która ukryje akcesoria łazienkowe, nie zajmując przy tym wiele miejsca. Aranżacja małej łazienki w zasadzie z góry zakłada rezygnację z wanny, ale po co pozbawiać się możliwości gorącej aromatycznej kąpieli. Można rozejrzeć się za niewielką wanną asymetryczną lub narożną, bądź też za prysznicem z wyższym brodzikiem.

Jak zaaranżować małą łazienkę – galeria

aranżacja małej łazienki

Foto: cdn14.urzadzamy.smcloud.net

Warto przemyśleć, czy w przypadku posiadania małej łazienki nie lepiej umieścić pralkę w zabudowie kuchennej. Jeśli jednak wolimy ją mieć w łazience, najlepsza będzie wąska pralka ładowana od góry. Aranżacja małej łazienki to także odpowiednia kolorystyka. Małą łazienkę optycznie powiększą kolory jasne, chłodne oraz drobne płytki bez zdobień. Dodatkowo da to wrażenie elegancji i prostoty.

Reklamy

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: