Wanny akrylowe – ładne i niedrogie

Wieczorna kąpiel w wannie, to przyjemność, jakiej wiele osób nie może sobie odmówić. Decydując się na wannę, można mieć całkiem spory dylemat związany z materiałem, z jakiego wanna ma być wykonana oraz jej kształtem. Obecnie najpopularniejsze zdają się być wanny akrylowe (sprawdź).
Na korzyść tego typu wanien przemawia bez wątpienia jej cena.

Nie ma co ukrywać, że…

Nie ma co ukrywać, że cena bywa czynnikiem decydującym w przypadku zakupu określonego rodzaju materiału. Wanny akrylowe oprócz tego, że na ogół niezbyt drogie, mają też cały szereg właściwości, które pozytywnie wyróżniają je pośród innych wanien. Akryl, z którego są wykonane pozwala na wyprodukowanie dowolnego kształtu, jeśli więc marzy się komuś bardzo nietypowa wanna, to z pewnością opisywane wanny akrylowe sprostają temu zadaniu. Wanny tego typu są też bardzo lekkie. Dużą ich zaletą jest również stosunkowo wolne oddawanie ciepła, dzięki czemu woda może w nich stygnąć znacznie wolniej, niż w pozostałych, stalowych czy żeliwnych. Co więcej – nagrzewają się też dużo szybciej, więc ma się pewność wejścia do ciepłej wanny.

wanny

Foto: kolo.com.pl

Dużym plusem jest fakt, iż wanny akrylowe…

Dużym plusem jest fakt, iż wanny akrylowe ładnie wyglądają i dobrze się czyszczą – nie odbarwiają się, nie powstają na niej zacieki. Do podstawowych minusów należy zaliczyć sporą podatność na zarysowania i uderzenia, w związku z czym po pewnym czasie wanna może już nie wyglądać tak estetycznie, jak na początku. Sposobem na to jest zakup akrylowej wanny wzmocnionej różnymi dodatkowymi materiałami. Obecnie dostępne są wanny akrylowe z włóknem szklanym bądź też żywicą poliestrową, które znacznie trudniej ulegają uszkodzeniom.

Reklamy

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: