Pozornie nieistotny element wyposażenia łazienki

Łazienka to miejsce, z którego korzystamy bardzo dużo razy w ciągu dnia. Tak naprawdę jest to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w całym mieszkaniu, przez co narażone jest na różnego rodzaju uszkodzenia i awarie. Wszystkie urządzenia, z których korzystamy z tak dużą częstotliwością, zużywają się i w końcu psują.
Często dotyczy to bardzo niewielkich elementów, o istnieniu których nawet nie wiemy, dopóki nie zorientujemy się, że przestały działać.

zawór spustowy

Foto: nokautimg3.pl

Jedna z tego typu rzeczy jest zawór…

Jedna z tego typu rzeczy jest zawór spustowy. Zawór spustowy stosowany jest w konstruowaniu spłuczek i odpowiada za to, aby spłukiwana woda nie lała się zbyt dużym strumieniem – jest to więc swego rodzaju regulacja wody, z której korzystamy w czasie spłukiwania toalety. Zazwyczaj dany zawór spustowy nadaje się do wielu rodzajów spłuczek, zdarza się jednak, że dany model spłuczki wymaga elementu o specjalnym kształcie.

zawór spustowy

Foto: cdn.bricoman.pl

Wówczas, jeśli nie orientujemy się…

Wówczas, jeśli nie orientujemy się zbyt dobrze w technice sanitarnej, najlepiej wziąć do sklepu zepsuty zawór spustowy i poszukać podobnego modelu. Jeśli jednak nie potrafimy odszukać podobnego urządzenia lub nie ufamy sobie wystarczająco, można także poprosić o pomoc sprzedawcę, który po opisie modelu naszej spłuczki powinien wiedzieć, jaki zawór będzie do niej pasował.

Reklamy

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: