Hydromasaż w domu

Terapia wodna, która zwana jest także hydroterapią bądź akwaterapią jest nie tylko świetną metodą relaksacyjną, ale również mnóstwo pozytywnych skutków zdrowotnych. Dlatego też warto od czasu do czasu skorzystać z dobrodziejstw wanny z hydromasażem (kolo.com.pl). Dzięki takiemu urządzeniu będziemy mogli w każdej chwili zrelaksować się i zregenerować po męczącym dniu pracy.
Efekt oddziaływania wanny z hydromasażem (kolo.com.pl) jest przede wszystkim zależny od czasu jaki spędzimy w wannie.

Mianowicie podczas pierwszych 5 minut…

Mianowicie podczas pierwszych 5 minut organizm nasz przede wszystkim wyrównuje ciśnienie, a przy tym normalizuje tętno. Dlatego też po upływie 15 minut hydromasaż we własnej łazience powinien przynieść odprężenie oraz rozluźnienie mięśni. Wtedy też metabolizm nabiera przyśpieszenia. Podczas kolejnych 5 minut poprawia się krążenie, a co za tym idzie również wygląd naszej skóry. Aby jednak w pełni zrelaksowały się nasze mięśnie i zniknął ból to niezbędna jest kąpiel trwająca przynajmniej 20 minut. Jeśli dodatkowo chcemy pobudzić własne ciało, to warto również zwrócić uwagę na temperaturę wody.

Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się…

wanny z hydromasażem

Foto: img529.imageshack.us

Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się domowy hydromasaż w temperaturze 20-26°C. Uspokajająco działa natomiast woda o trochę większej temperaturze, czyli 27-30 stopni Celsjusza. Świetny wpływ na samopoczucie mają również kąpiele w wodzie o temperaturze 30-35°C. Osoby z problemami z krążeniem powinny jednak uważać na zbyt wysokie temperatury.

Reklamy

,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: