Bezwodne pisuary w publicznych toaletach

Pomiędzy wieloma ciekawymi, innowacyjnymi i zwyczajnie zadziwiającymi rozwiązaniami, które zostały opracowane i wymyślone po to, by zredukować zużycie wody można znaleźć również i takie pomysły i urządzenia, które niekoniecznie są bardzo rozpowszechnione i popularne( a szkoda. ), ale za to są nieprawdopodobnie wręcz efektywne w tym, do czego zostały przeznaczone.

pisuary

Foto: najbardziej.com

Chociaż wielu ludzi uważa, że bezwodne pisuary…

Chociaż wielu ludzi uważa, że bezwodne pisuary (kolo.com.pl) są niezbyt przyjemne i wygodne w użyciu, a w związku z tym niepotrzebne w publicznych toaletach, to ilość wody, którą dzięki ich zastosowaniu możemy zaoszczędzić, jest po prostu gigantyczna.
Bezwodne pisuary zostały wynalezione nie tak dawno temu jako odpowiedź na narastające problemy z gwałtownie kurczącymi się rezerwami wody pitnej w wielu krajach, w których żyją duże społeczności ludzkie.

pisuary

Foto: lazienki-plytki.pl

Wyjątkowość tego rodzaju pisuarów polega na tym, że( zgodnie z nazwą )w ogóle nie zużywają wody do spłukiwania moczu, a są oczyszczane przy pomocy specjalnego środka chemicznego, który jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Główną wadą bezwodnych pisuarów jest nieprzyjemny zapach, który się z nich czasem unosi, ale ma to miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie są one odpowiednio często czyszczone. Dlatego właśnie w krajach, gdzie rezerwy wody pitnej są niewielkie( jak na przykład w Australii )instalacja takich pisuarów jest wymagana przez prawo we wszystkich toaletach publicznych, dzięki czemu oszczędza się tam setki tysięcy metrów sześciennych wody pitnej każdego roku, a to niemała ilość.

Reklamy

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: