Ciekawostka dla łazienek

Wykańczanie bądź łazienki to bardzo ważna czynność, jak i również jednocześnie wymagająca dużego zaangażowania w jej przeprowadzenie. Wynika to z funkcji pełnionych przez to pomieszczenie, które w większości przypadków wiążą się nierozerwalnie z potrzebą korzystania z wody. Czy mycie, kąpanie, korzystanie z toalety, czy też robienie prania, każdorazowo wymagana jest odpowiednia instalacja wodno-kanalizacyjna doprowadzająca wodę oraz odprowadzająca ścieki.
Między innymi z tego też względu bardzo znacząco rozwinął się w ostatnich latach rynek usług oraz produkcji materiałów wykończeniowych w tym zakresie.

Coraz wyższe dochody Polaków pozwalają im…

Coraz wyższe dochody Polaków pozwalają im nie tylko na przeprowadzanie tych kosztownych robót, ale także na stosowanie coraz to bardziej wymyślnych, a co za tym idzie także droższych, rozwiązań. Do bardziej nietypowych należy m. in. tapeta łazienkowa. Ze względu na dużą obecność wilgoci oraz stałe ryzyko, potwierdzane zresztą w praktyce, tego, że ściany mogą zostać przy okazji korzystania z wody nią pochlapane, pomieszczenie przeznaczane na łazienkę musi zostać specjalnie do tego celu przygotowane.

Dlatego też ściany i podłogi pokrywa się na ogół płytkami ceramicznymi skutecznie zabezpieczającymi mury przed działaniem wilgoci. Płytki te ważną też wiele innych funkcji, wynikających z ich wyglądu. Kształt ich może w istotny sposób wpływać na optyczne postrzeganie przestrzeni łazienkowej, a kolor w dużej mierze decyduje także o wyglądzie tego pomieszczenia. Alternatywą płytek są właśnie wspomniane tapety, które stanowią rozwiązanie dużo tańsze oraz łatwiejsze w montażu. Dużo łatwiej też w przypadku tapety przeprowadzać kolejne prace wykończeniowe.

Montowanie umywalki Koło bezpośrednio do ściany nie wiąże się w przypadku tapety z niebezpieczeństwem zniszczenia płytek ceramicznych. Ich wymiana na nowe byłaby dość kosztownym przedsięwzięciem. Podobnie również i wygląda sprawa z montażem wanny bądź wanny Supero Koło. Mając ściany pokryte tapetą dużo łatwiej przeprowadzić takie prace. Oczywiście musi to być tapeta winylowa na flizelinie wykonana ze specjalnego materiału wysoce odpornego na wilgoć.

Reklamy
  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: